Fyzika - Základní kurz pro SOŠ, učebnice fyziky pro SOŠ

17500138A

3 oblasti fyziky, které pokrývají svým obsahem vzdělávací standard z fyziky pro SOŠ definovaný ve státním vzdělávacím programu. Publikace svým obsahem odpovídá jednohodinové časové dotaci týdně za celé studium a je tedy určena jak pro střední odborné vzdělání, tak pro úplné střední odborné vzdělání.

Dostupnost: Na skladě

Učebnice obsahuje doporučující doložku Ministerstva školství. Podle vzdělávacího standardu si žáci na aktivitách budou osvojovat vybrané (nejčastěji experimentální) formy zkoumání fyzikálních jevů. Množství návodů na praktická cvičení obsažených v publikaci umožňuje přípravu studentů na pokusy, měření a experimenty. A to ve formě pracovních (záznamových) listů s racionálním využitím času na cvičeních, maximálně věnovanému požadované praktické činnosti žáků as minimalizováním jejich domácí přípravy. Obsah: Mechanika (Fyzikální veličiny a jejich jednotky, Síla jako vektorová fyzikální veličina, Skládání sil, Rozklad síly, Tření, Základní kinematické pojmy, Rovnoměrný přímočarý pohyb, Zákon setrvačnosti, Zrychlení, Rovnoměrně zrychlený pohyb, Zákon síly, Zákon tělesa, Zákon zachování hybnosti). Energie kolem nás (Mechanická práce, Výkon, Energie a její formy, Kinetická energie, Potenciální energie, Vnitřní energie tělesa, Teplo, Přeměny mechanické energie, Racionální s energií). Elektromagnetické záření a fyzika mikrosvěta (Světlo jako elektromagnetické záření, Ultrafialové záření v přírodě a v technice, Infračervené záření v přírodě a v technice, Rentgenové záření, Radioaktivní záření, Vlastnosti záření a využití radionuklidů). PaedDr. Josef Benuška, PhD. - oceněný pedagog a autor učebnic fyziky Evropskou fyzikální společností za celoživotní dílo v roce 2017.