LABORATORIA, UČEBNĚ, DÍLNY

Dílna nebo Odborná učebna POLYTECHNIKY

Před tím, než se pustíte do práce na přípravě nové učebny nebo laboratoře, je důležité stanovit účel využití – bude Vaše nová učebna sloužit pouze pro vyučování polytechniky nebo i jiných předmětů? Nebo:

Druhým krokem je promyslet si, která média (elektřina, odsávání) budou v učebně nebo dílně využívána, a zda jsou v prostoru dostupná a přístupná. Rozvody médií od učitelského pracoviště k žákovským stolům lze vést různými způsoby.

Třetím krokem je vybavit učebnu nebo laboratoř vhodnou školskou tabulí a vybrat si učitelské pracoviště na míru

Nezapomeňte na vybavení dílny nebo laboratoře doporučenými sadami učebních pomůcek a přístrojového vybavení nebo vybírejte z aktuální nabídky učebních pomůcek

Na závěr jen pár tipů - práce lze rozdělit do etap - podle prostorových i finančních možností školy. Pro přípravu prostoru – rozvody, podlahy, média – můžete využít místně dostupných odborníků, se kterými umíme předem odkonzultovat technické požadavky na přípravu učebny. Věříme, že Vaše nová učebna nebo laboratoř bude inspirativní, praktické a krásné místo.