Fyzika - Základní kurz pro SOŠ, digitální učebnice fyziky pro SOŠ, ŠKOLSKÁ LICENCE

17500139A

3 oblasti fyziky, které pokrývají svým obsahem vzdělávací standard z fyziky pro SOŠ definovaný ve státním vzdělávacím programu. Svým obsahem odpovídá jednohodinové časové dotaci týdně za celé studium a je tedy určena jak pro střední odborné vzdělání, tak pro úplné střední odborné vzdělání.

Učebnice v tištěné verzi obsahuje doporučující doložku Ministerstva školství. Zakoupením školní licence škola obdrží 1 ks tištěné učebnice Fyzika – Základní kurz pro SOŠ a získá přístup k digitálnímu obsahu učebnice. Škola získá právo šířit učebnici mezi žáky školy v tištěné (ne digitální) formě.

Podle vzdělávacího standardu si žáci na aktivitách budou osvojovat vybrané (nejčastěji experimentální) formy zkoumání fyzikálních jevů. Množství návodů na praktická cvičení obsažených v publikaci umožňuje přípravu studentů na pokusy, měření a experimenty. A to ve formě pracovních (záznamových) listů s racionálním využitím času na cvičeních, maximálně věnovanému požadované praktické činnosti žáků as minimalizováním jejich domácí přípravy.

Obsah:

• Mechanika
    Fyzikální veličiny a jejich jednotky, Síla jako vektorová fyzikální veličina, Skládání sil, Rozklad síly, Tření, Základní kinematické pojmy, Rovnoměrný přímočarý pohyb, Zákon setrvačnosti, Zrychlení, Rovnoměrně zrychlený pohyb, Zákon síly, Zákon akce a reakce, Hy hybnosti
  • Energie kolem nás
    Mechanická práce, Výkon, Energie a její formy, Kinetická energie, Potenciální energie, Vnitřní energie tělesa, Teplo, Přeměny mechanické energie, Racionální s energií
  • Elektromagnetické záření a fyzika mikrosvěta
    Světlo jako elektromagnetické záření, Ultrafialové záření v přírodě a v technice, Infračervené záření v přírodě a v technice, Rentgenové záření, Radioaktivní záření, Vlastnosti záření a využití radionuklidů

PaedDr. Josef Benuška, PhD. - oceněný pedagog a autor učebnic fyziky Evropskou fyzikální společností za celoživotní dílo v roce 2017.