Učebnice fyziky pro gymnázia a SOŠ: Vlastnosti kapalin a plynů

17500171A

Obsahuje části Mechanika kapalin a plynů (9 kapitol, např. Tekutiny, Tlak, Archimedův zákon atd.) a Částicová stavba látek (9 kapitol, např. Voda, Teplo, Teplota, Plyn a tlak, Tání a tuhnutí, Vypařování a kondenzace, Absolutní nula atd.).

Dostupnost: Na skladě

Učebnice obsahuje doporučující doložku Ministerstva školství. Učební texty pro žáky jsou zpracovány přehledně a názorně v každém tématu. Pro každou vyučovací hodinu obsahují učební text, návod k praktickému cvičení a výukovou prezentaci. Některé vyučovací jednotky mají dokonce více alternativ praktických cvičení, takže je jen na učiteli, kolik aktivit je schopný se žáky zrealizovat. Ve fyzice mají žáci mít co nejvíce příležitostí osvojovat si vybrané, nejčastěji experimentální formy zkoumání fyzikálních jevů. V souladu s tímto cílem nabízí učebnice návody na praktická cvičení, která by žáci měli absolvovat. Ty jsou nenáročné na pomůcky a jejich cílem je podpořit samostatnou práci žáků. Praktické aktivity jsou zaměřeny na činnosti, vedoucí ke konstrukci nových poznatků, na ověření již předem zprostředkovaných poznatků a na překvapivé experimenty s jednoduchými pomůckami. PaedDr. Josef Benuška, PhD. - oceněný pedagog a autor učebnic fyziky Evropskou fyzikální společností za celoživotní dílo v roce 2017.