SADA Smazáčky Řešení Tangramu

19600201B

Smazáček je speciální fólie, na kterou lze psát tužkou i perem. Do fólie je fixně vlisovaná tištěná předloha s různými náměty. Výhodou a předností této pomůcky je, že na fólii napsané či nakreslené záznamy lze smazat/vygumovat obyčejnou gumou.

Dostupnost: Na skladě

Smazáčky Řešení Tangramu velikosti A5 pomáhají při řešeních hlavolamu Tangram, když je třeba poskládat jednotlivé díly do předem daných obrysů. Vyřešený obrázek si na Smazáčku můžete zakreslit a následně si ověřit správnost řešení.

Témata smazáčků Řešení Tangramu jsou: Tangramové domky, Postavičky, Loďky, Zvířátka, Tangramové předměty a Geometrické tvary.

Motivační učební pomůcky k vyučování matematiky jsou určeny pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Didaktickým přínosem Smazáčka je skutečnost, že si děti mohou hrát, nebo se zabývat rozmanitými úkoly v klidu, bez stresu, jelikož nezdařené pokusy mohou vygumovat.

Z psychologického hlediska to pro děti znamená jednu z možností posílení sebedůvěry a tím i individuality dítěte.