Laserová optická souprava LOS1 s magnetickou tabulí

Souprava je složena z různých optických a mechanických prvků. Je určena k výuce vlnové optiky. Jejím použitím lze názorně demonstrovat jevy jako interference, difrakce a lineární polarizace světla, rekonstrukce hologramu. Dodává se v kufříku z plastu. Držáky jsou k tabuli fixovány magneticky. Součástí soupravy je magnetická tabule s pryžovými nožičkami a manuál.

Souprava je složena z různých optických a mechanických prvků. Je určena k výuce vlnové optiky. Jejím použitím lze názorně demonstrovat jevy jako interference, difrakce a lineární polarizace světla, rekonstrukce hologramu. Dodává se v kufříku z plastu. Obsahuje: laser LOS/635 červený o výkonu 1 mW ( třída laseru II) zabudovaný do regulovatelného držáku laseru, 2 ks 100% zrcadel uchycených v justovatelných držácích, polopropustné zrcadlo v držáku, matnici v držáku, stínítko v držáku kolimační čočku v objímce, sadu filtrů a difrakčních mřížek, hologram v držáku, napájecí zdroj a pouzdro na baterie . Držáky jsou k tabuli fixovány magneticky. Součástí soupravy je magnetická tabule s pryžovými nožičkami a manuál.