Kategorie

TOP PRODUKTY

Používání cookies

Co jsou soubory cookies?

Aby bylo zajištěno řádné fungování tohoto webu, ukládá prodávající někdy na zařízení kupujícího malé datové soubory, tzv. cookies. Je to běžná praxe většiny webových stránek. Soubor cookie je malý textový soubor, který webová stránka ukládá v počítači nebo mobilním zařízení kupujícího při jejím prohlížení. Díky tomuto souboru si web na určitou dobu uchovává informace o krocích kupujícího a preferencích (jako jsou přihlašovací jméno, jazyk, velikost písma a jiná nastavení zobrazování), takže je při další návštěvě nebo prohlížení jejích jednotlivých stránek nemusí opětovně uvádět. Technicky jde o sérii kódů, podle kterých prohlížeč shromažďuje a následně odesílá informace o chování kupujícího zpět na příslušný server. Cookies obsahují informaci o tom, jak dlouho je má prohlížeč uchovávat (od jednorázových až po několikaleté). Cookies nejsou přímo vázány na jméno kupujícího ani e-mailovou adresu, často ale obsahují přihlašovací údaje do systému.

Jak kontrolovat soubory cookies?

Soubory cookies může kupující kontrolovat nebo smazat podle uvážení – podrobnosti si může prohlédnout na stránce aboutcookies.org. Kupující může vymazat všechny soubory cookies uložené ve svém počítači a většinu prohlížečů může nastavit tak, aby jim znemožnil jejich ukládání. V takovém případě však pravděpodobně bude muset při každé návštěvě webu ručně upravovat některá nastavení a některé služby a funkce nebudou fungovat.

Jak odmítnout používání souborů cookie?

Používání souborů cookies lze nastavit pomocí internetového prohlížeče. Většina prohlížečů soubory cookies automaticky přijímá již v úvodním nastavení.


Produkt byl úspěšně přidán do srovnání produktů!