Školní set experimentů s mýdlovým filmem

12000702B

Možnost vytvoření 2D a 3D tvarů vytvořených mýdlovým filmem pro studium matematických a fyzikálních principů. Mýdlový film vytvoří vždy tvar s nejmenší plochou, mýdlová bublina má tendenci být sférická!

Dostupnost: Poslední kusy na skladě

S touto školní soupravou můžete sledovat tvary a vzory vytvořené mýdlovým filmem limitované do „dvou rozměrů“ plastovými plotýnkami (možnost sledovat nejkratší vzdálenost mezi dvěma nebo více body) nebo do tří rozměrů, kde je výsledek limitován tvarem použitého geometrického tělesa. Vznikají složité a neobvyklé tvary, vhodné pro výuku základní geometrie nebo fyziky (povrchové napětí, lom světla a povrchy s minimální energií). Tato sada je vhodná pro 2. a 3. stupeň základní a střední školy v závislosti na studovaných tématech. Obsahuje: Plastové trubky a rohové díly pro výrobu dvou sad čtyř rámů (čtyřstěn, kostka, hranol a osmistěn), dvě plastové desky se spojovacími částmi pro pozorování mýdlového filmu ve dvou rozměrech.