ŽES Geometrická optika 2 - žákovská souprava se zdrojem bílého světla

Vynikající sada pro praktická cvičení studentů a žáků.

Rozšířená základní sada o zdroj bílého světla, optický hranol a pracovní výkres pro demonstraci rozkladu světla. Vynikající sada pro praktická cvičení studentů a žáků. Skládá se z 13 ks optických modelů, 3-paprskového laserového zdroje světla, zdroje bílého světla integrovaného do 3-paprskového laseru a osmi pracovních listů. Souprava hravou formou umožňuje pochopení základních principů geometrické optiky – zákon odrazu a lomu, přechod světla přes optické prostředí. Pomocí zalaminovaných pracovních listů žáci mohou sestavit jednoduché optické přístroje. Pracovní list – lidské oko – vysvětluje potřebu nosit brýle. Pomocí zdroje bílého světla umí vyučující demonstrovat rozklad světla po průchodu hranolem, princip jak vzniká duha. Všechny prvky soupravy jsou nemagnetické. K soupravě je přiložen manuál. Počet experimentů není nijak limitován.